Leidimai

KADA NEREIKIA LEIDIMO MEDŽIAMS PJAUTI IR GENĖTI

Jeigu Jūsų žemės sklypas (namų valda), kuriame auga medis, yra mieste - galite kirsti arba genėti visus medžius, kurių skersmuo yra iki 20cm (apimtis 63cm), o jei Jūsų žemės sklypas yra ne mieste - visus medžius, kurių skersmuo iki 30cm (apimtis 94cm). Tai galioja ir privačių namų ir daugiabučių namų bendrijoms. Medžio skersmenį matuojant 1,3 metro aukštyje nuo žemės

Medžių rūšys, kurioms niekada nereikia leidimo (namų valda): ŠERMUKŠNIS, EGLĖ, JUODALKSNIS, RIEŠUTMEDIS, DREBULĖ, TUOPA, KAŠTONAS, TOPOLIS, UOSIALAPIS KLEVAS, ŽILVYTIS, GLUOSNIS, AKACIJA, VAISMEDŽIAI (VISI).

Jeigu jūsų sklypas priklauso sodų bendrijai, visi medžiai, augantys jūsų valdoje, nepriklausomai nuo jų rūšies ar storio, gali būtų pjaunami ar genimi be leidimo.

ĮSTATYMAS DĖL MEDŽIŲ PJOVIMO IR GENĖJIMO KOVO 15 - RUGPJŪČIO 1 DIENOS (galioja tik saugotiniems medžiams)

21. Draudžiama medžius kirsti ir genėti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių. Draudimas genėti netaikomas, jeigu genimos ne didesnės kaip 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakos.

LEIDIMAI REIKALINGI TIK SAUGOTINIEMS MEDŽIAMS:  ąžuolas,  beržas,  skroblas, skirpstas, bukas, vinkšna, pušis, maumedis, guoba, uosis, klevas, liepa.

Nutarimas dėl kriterijų, pagal kuriuos medžiai priskiriami saugotiniems:

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/e34f265168b311e8b7d2b2d2ca774092

Dėl leidimų skambinkite į savo savivaldybę. Norėdami pasikonsultuoti skambinkite mums +370683 99233.